Księgowość w chmurze? To możliwe!

chmura księgowość
Aby zachować efektywność w działaniu firmy i cieszyć się jej sprawnym funkcjonowaniem, warto wykorzystywać nowoczesne technologie, które ułatwiają życie. Jedno z rozwiązań, które koniecznie powinni znać przedsiębiorcy, to księgowość w chmurze. Dlaczego warto skorzystać z tej opcji? I co to w ogóle oznacza? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Na czym polega audyt kadrowo-płacowy?

audyt w firmie

Prowadzenie własnej firmy wymaga stosowania się do aktualnie obowiązujących przepisów prawnych. Praktyka pokazuje jednak, że wymagań tych jest wiele, a do tego, cały czas ulegają one zmianom. Niestety, wszystko to sprawia, że w każdym przedsiębiorstwie może dojść do nieprawidłowości w kwestiach kadrowo-płacowych. Dobrym rozwiązaniem jest więc skorzystanie z zewnętrznego audytu, który umożliwia wyłapanie ewentualnych błędów i gwarantuje zgodność działań z prawem. Na czym polega profesjonalny audyt kadrowo-płacowy? I kiedy powinno się wykorzystać takie rozwiązanie?

Sporządzanie biznesplanu krok po kroku

biznes plan

Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą dąży do rozwoju swego biznesu. Przygotowanie ekspansji musi jednak być starannie zaplanowane, w przeciwnym razie odniesienie sukcesu stoi pod znakiem zapytania. Jednym z niezawodnych sposobów na przygotowanie właściwej strategii działania jest sporządzenie biznesplanu, który okaże się przydatny zarówno jako program funkcjonowania firmy, jak i element pomocny przy szukaniu zewnętrznego finansowania np. ubieganiu się o kredyt bankowy.

Roczne rozliczenia podatków. Co warto wiedzieć?

PIT formularz

Każda osoba uzyskująca w Polsce przychody z tytułu pracy albo prowadząca własną działalność gospodarczą, musi raz do roku złożyć roczne zeznanie podatkowe, które znane jest wszystkim powszechnie jako PIT. Z roku na rok zasady składania tego zeznania nieco się zmieniają, dlatego warto pozostawać w temacie, by niczego nie pominąć. Co warto wiedzieć, jeśli chodzi o roczne rozliczenie podatków? Zapraszamy do lektury.