Sporządzanie biznesplanu krok po kroku

biznes plan

Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą dąży do rozwoju swego biznesu. Przygotowanie ekspansji musi jednak być starannie zaplanowane, w przeciwnym razie odniesienie sukcesu stoi pod znakiem zapytania. Jednym z niezawodnych sposobów na przygotowanie właściwej strategii działania jest sporządzenie biznesplanu, który okaże się przydatny zarówno jako program funkcjonowania firmy, jak i element pomocny przy szukaniu zewnętrznego finansowania np. ubieganiu się o kredyt bankowy.

Roczne rozliczenia podatków. Co warto wiedzieć?

PIT formularz

Każda osoba uzyskująca w Polsce przychody z tytułu pracy albo prowadząca własną działalność gospodarczą, musi raz do roku złożyć roczne zeznanie podatkowe, które znane jest wszystkim powszechnie jako PIT. Z roku na rok zasady składania tego zeznania nieco się zmieniają, dlatego warto pozostawać w temacie, by niczego nie pominąć. Co warto wiedzieć, jeśli chodzi o roczne rozliczenie podatków? Zapraszamy do lektury.

Zasady przeprowadzania audytu podatkowego

audyt podatkowy

Prowadzenie własnej firmy wiąże się z zaangażowaniem na wielu płaszczyznach. W niektórych kwestiach możemy jednak skorzystać z profesjonalnego wsparcia. Jest to szczególnie ważne, gdy w grę wchodzi sfera finansowa, w tym odprowadzane podatki. Wielu przedsiębiorców przyznaje, że jest to prawdziwy gąszcz złożony z często zmieniających się przepisów. Jeśli więc chcemy uniknąć ewentualnych problemów i spać spokojnie, możemy skorzystać z audytu podatkowego. Na czym on polega? Co obejmuje? I jakie korzyści może przynieść naszej firmie? Na te i inne pytania odpowiada nasz artykuł.

Co to jest JPK?

Jednolity Plik Kontrolny

JPK, czyli Jednolity Plik Kontrolny został stworzony po to, aby uszczelnić system podatkowy w Polsce. Pod tą nazwą kryją się gospodarcze, które przedsiębiorstwo prowadzi przy pomocy oprogramowania komputerowego. Plik przekazuje się do odpowiedniego organu podatkowego.

Księgowość, a rachunkowość. Czym to się różni?

księgowość a rachunkowoś

Pojęcia księgowość oraz rachunkowość są znane wszystkim. Często używane są zamiennie i traktowane jako synonimy, chociaż różnią się między sobą pod względem wykonywanych działań. Podstawową różnicą jest to, że rachunkowość to pojęcie bardziej obszerne, a księgowość jest jej elementem. Mimo tego, że oba obszary związane są z finansami to różnic jest znacznie więcej.

5 cech dobrego biura rachunkowego

biuro rachunkowe

Księgowość jest obszarem, który pochłania dużą część czasu oraz kosztów działalności każdej firmy. Od sposobu jej prowadzenia zależy status tej działalności w świetle polskiego prawa, z którym księgowy musi być obeznany. Ponadto do jej prowadzenia wymagana jest rozległa wiedza także z zakresu finansów. Dlatego coraz większa liczba przedsiębiorców rezygnuje z zakładania odrębnego działu w firmie oraz realizacji księgowości na własną rękę na rzecz współpracy z zewnętrznym biurem rachunkowym.

Zmiany w JPK w 2019 roku

spotkanie-jpk

Rozliczenia podatkowe z fiskusem wymagają rzetelnego prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz udostępniania informacji związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Od pewnego czasu wśród obowiązków spoczywających na podmiotach prowadzących działalność gospodarczą jest także comiesięczne składanie specjalnych raportów w formie elektronicznej. Firmy muszą przesyłać za pośrednictwem internetu tzw. plik JPK.

Biuro rachunkowe i kancelaria ADF Lidmar – korzyści

ADF Lidmar – nasze atuty

Argumenty, które przekonały naszych klientów do współpracy z ADF Lidmar:

 • pełna odpowiedzialność,
 • konkurencyjne ceny usług,
 • profesjonalizm i rzetelność,
 • poufność i bezpieczeństwo danych.

Obsługą klientów zajmują się eksperci i konsultanci, dzięki czemu możemy zapewnić lepszy dostęp do informacji – to nasza siła przetargowa w kontaktach z innymi podmiotami.

Doradztwo podatkowe, księgowość i inne – promocje na usługi

Stosujemy Pakiet START (obniżona cena)
 • na okres 3 miesięcy dla rozpoczynających działalność,
 • na okres 2 miesięcy dla zmieniających biuro rachunkowe.

Wynagrodzenie, nie zostanie naliczona za pierwszy okres rozrachunkowy/miesiąc/ objęty umową, jeżeli klient nie zleci w stosunku do tego okresu żadnych usług.

Prowizja za polecenie w kwocie miesięcznego Pakietu Start dla każdego, kto poleci nasze usługi,

Biuro rachunkowe – Legionowo | cennik

Cena usługi jest ustalana każdorazowo indywidualnie i jest uzależniona od zakresu prowadzonych spraw oraz konkurencyjności.

Na ostateczną cenę usługi ma wpływ:

 • pracochłonność,

 • sposób świadczenia,

 • status prawny jednostki,

 • uwarunkowania rynkowe,
 • precedensowy charakter sprawy,

 • doświadczenie zawodowe wykonawcy.

Do podanych w Cenniku kwot doliczany jest podatek od towarów i usług, w wysokości obowiązującej na dzień wystawienia faktury.