Księgowość dla przedsiębiorstw - Legionowo

Księgowość dla przedsiębiorstw - Legionowo

Prowadzimy księgowość dla przedsiębiorstw zarówno z Legionowa, jak i okolicznych miejscowości. Ponadto oferujemy księgowość mobilną w oparciu o nowoczesną aplikację, pozwalającą na świadczenie usług zdalnie i zautomatyzowanie większości procesów, które Klient może śledzić dzięki dostępowi do modułu – tzw. Pulpity Menadżera. W ramach naszych usług pomagamy w rozwiązaniu skomplikowanych problemów związanych z rachunkowością i sprawozdawczością finansów, a także prowadzimy księgi rachunkowe i podatkowe. W celu nawiązania współpracy z naszym biurem zapraszamy do kontaktu.

Jakie są obowiązki działu księgowości?

Podstawą działalności działu księgowości jest przede wszystkim prowadzenie ksiąg rachunkowych, archiwizowanie dokumentów i faktur, przygotowywanie sprawozdań czy deklaracji podatkowych. Standardem jest także reprezentacja Klienta przed instytucjami takimi jak Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Główny Urząd Statystyczny czy Narodowy Bank Polski. Nierzadko zajmujemy się także rozliczaniem rozmaitych dotacji i dofinansowań uzyskanych od instytucji zewnętrznych lub z Unii Europejskiej. W szczegółowy zakres obowiązków księgowości z ADF Lidmar wchodzą:

 • kalkulacja rezerw i odpisów aktualizujących,
 • przygotowywanie zestawienia obrotów i sald,
 • przygotowywanie rachunku zysków i strat oraz bilansu za dany okres rozliczeniowy,
 • prowadzenie ewidencji analitycznej umożliwiającej przygotowanie indywidualnych raportów dla potrzeb zarządczych,
 • obsługa kontroli podatkowych i audytów sprawozdań finansowych,
 • konsultacje w dziedzinie zasad rachunkowości, szkolenia w zakresie rachunkowości i finansów,
 • doradztwo w zakresie ujęcia transakcji i zdarzeń gospodarczych w księgach.

Usługa ksiąg rachunkowych i podatkowych obejmuje:

 • kontrolę formalno-rachunkową dokumentów,
 • dekretację dokumentów oraz wprowadzanie ich do ewidencji księgowej zgodnie z przyjętą polityką rachunkowości,
 • sporządzanie dzienników księgowych będących odzwierciedleniem operacji gospodarczych,
 • sporządzanie rejestrów dla potrzeb podatku VAT,
 • sporządzanie deklaracji JPK,
 • sporządzanie dokumentów wewnętrznych, np. polecenia księgowania,
 • ewidencję analityczną majątku trwałego i rozrachunków,
 • rozliczanie produkcji za okres/ustalenie kosztu własnego sprzedaży.

Praktyczna aplikacja i dostęp do wszystkich informacji

Klienci korzystający z usług szeroko pojętej księgowości otrzymują dostęp online do danych księgowych, zestawień i raportów przez moduł Pulpit Menadżera.Znacząco ułatwia to nie tylko współpracę na linii Klient-biuro rachunkowe, ale również wspomaga prowadzenie przedsiębiorstwa. Jest to także bardzo wygodne rozwiązanie z uwagi na możliwość dostępu do wszystkich najważniejszych informacji w dowolnej chwili. Księgowość możemy świadczyć niezależnie od pozostałych elementów oferty, takich jak audyt podatkowy czy kadry/płace.

Dlaczego warto powierzyć księgowość ADF Lidmar?

Księgowość prowadzona przez ADF Lidmar to gwarancja bezpieczeństwa – posiadamy nie tylko wszystkie stosowne ubezpieczenia, ale również zapewniamy najwyższą staranność w pełnieniu obowiązków. Na bieżąco kontrolujemy zmiany przepisów podatkowych, a także posługujemy się zaawansowanymi oprogramowaniami, które umożliwiają wyeliminowanie ryzyka popełnienia błędu ludzkiego. Zakres świadczonych usług oraz wieloletnie doświadczenie pracowników księgowości Lidmar sprawiają, że obsługujemy każdy rodzaj spółek. Pomagamy rozwiązywać najbardziej zaawansowane problemy związane z księgowością, a także dokonujemy korekt po wcześniejszych współpracach z księgowymi.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą, a także zadawania dodatkowych pytań. Z przyjemnością udzielimy wszystkich informacji, które pomogą rozwiać wątpliwości i podjąć owocną, długoterminową współpracę.