Rozliczenie roczne

Rozliczenie roczne

Do wykonania rozliczenia rocznego jest zobowiązany każdy przedsiębiorca. Wyróżnia się kilka form składania rozliczeń rocznych, a wśród nich rozliczanie na zasadach ogólnych, podatkiem liniowym lub ewidencjonowanym czy kartą podatkową. W zależności od wybranego rodzaju rozliczenia składa się przykładowo PIT36, PIT36L, PIT28 lub PIT37.

Ponieważ zrozumienie prawa podatkowego funkcjonującego w Polsce wielu osobom nastręcza rozmaitych trudności, każdorazowo składając rozliczenie roczne, warto korzystać z pomocy biura rachunkowego. Pozwoli to nie tylko zapobiec jakimkolwiek pomyłkom podczas składania rozliczenia, ale sprawić, że będzie ono korzystne dla przedsiębiorcy. Doświadczeni księgowi doskonale wiedzą, jakie ulgi podatkowe przysługują konkretnej osobie oraz do kiedy najpóźniej należy złożyć rozliczenie.

Rozliczenia roczne wraz z ADF Lidmar

Przeprowadzając rozliczenia roczne w ADF Lidmar nie tylko wyręczamy Klientów z obowiązku złożenia PIT-u. Pomożemy także zrozumieć, jakie czynności wykonają księgowi, a także, jakie dokładnie obowiązki spoczywają na przedsiębiorcy, korzystającym z pomocy. W razie potrzeby zdecydowania, według jakiego rodzaju podatku się rozliczać pomożemy podjąć odpowiednią decyzję, a także przedstawimy wady i zalety każdego z systemów. Rozliczeń rocznych dokonujemy zarówno dla przedsiębiorców podejmujących z biurem stałą współpracę księgową czy też audytową, jak i doraźnie, dla osób, które potrzebują pomocy w tym zakresie.

Zachęcamy do skorzystania z usług biura ADF Lidmar w zakresie rozliczeń rocznych, a także do zapoznania się z ogólnym profilem działalności firmy.