Co to jest JPK?

Jednolity Plik Kontrolny

JPK, czyli Jednolity Plik Kontrolny został stworzony po to, aby uszczelnić system podatkowy w Polsce. Pod tą nazwą kryją się gospodarcze, które przedsiębiorstwo prowadzi przy pomocy oprogramowania komputerowego. Plik przekazuje się do odpowiedniego organu podatkowego.

Księgowość, a rachunkowość. Czym to się różni?

księgowość a rachunkowoś

Pojęcia księgowość oraz rachunkowość są znane wszystkim. Często używane są zamiennie i traktowane jako synonimy, chociaż różnią się między sobą pod względem wykonywanych działań. Podstawową różnicą jest to, że rachunkowość to pojęcie bardziej obszerne, a księgowość jest jej elementem. Mimo tego, że oba obszary związane są z finansami to różnic jest znacznie więcej.

5 cech dobrego biura rachunkowego

biuro rachunkowe

Księgowość jest obszarem, który pochłania dużą część czasu oraz kosztów działalności każdej firmy. Od sposobu jej prowadzenia zależy status tej działalności w świetle polskiego prawa, z którym księgowy musi być obeznany. Ponadto do jej prowadzenia wymagana jest rozległa wiedza także z zakresu finansów. Dlatego coraz większa liczba przedsiębiorców rezygnuje z zakładania odrębnego działu w firmie oraz realizacji księgowości na własną rękę na rzecz współpracy z zewnętrznym biurem rachunkowym.

Zmiany w JPK w 2019 roku

spotkanie-jpk

Rozliczenia podatkowe z fiskusem wymagają rzetelnego prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz udostępniania informacji związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Od pewnego czasu wśród obowiązków spoczywających na podmiotach prowadzących działalność gospodarczą jest także comiesięczne składanie specjalnych raportów w formie elektronicznej. Firmy muszą przesyłać za pośrednictwem internetu tzw. plik JPK.

Biuro rachunkowe i kancelaria ADF Lidmar – korzyści

ADF Lidmar – nasze atuty

Argumenty, które przekonały naszych klientów do współpracy z ADF Lidmar:

 • pełna odpowiedzialność,
 • konkurencyjne ceny usług,
 • profesjonalizm i rzetelność,
 • poufność i bezpieczeństwo danych.

Obsługą klientów zajmują się eksperci i konsultanci, dzięki czemu możemy zapewnić lepszy dostęp do informacji – to nasza siła przetargowa w kontaktach z innymi podmiotami.

Doradztwo podatkowe, księgowość i inne – promocje na usługi

Stosujemy Pakiet START (obniżona cena)
 • na okres 3 miesięcy dla rozpoczynających działalność,
 • na okres 2 miesięcy dla zmieniających biuro rachunkowe.

Wynagrodzenie, nie zostanie naliczona za pierwszy okres rozrachunkowy/miesiąc/ objęty umową, jeżeli klient nie zleci w stosunku do tego okresu żadnych usług.

Prowizja za polecenie w kwocie miesięcznego Pakietu Start dla każdego, kto poleci nasze usługi,

Biuro rachunkowe – Legionowo | cennik

Cena usługi jest ustalana każdorazowo indywidualnie i jest uzależniona od zakresu prowadzonych spraw oraz konkurencyjności.

Na ostateczną cenę usługi ma wpływ:

 • pracochłonność,

 • sposób świadczenia,

 • status prawny jednostki,

 • uwarunkowania rynkowe,
 • precedensowy charakter sprawy,

 • doświadczenie zawodowe wykonawcy.

Do podanych w Cenniku kwot doliczany jest podatek od towarów i usług, w wysokości obowiązującej na dzień wystawienia faktury.

 

Księgowość mobilna – zdalne zarządzanie

Pulpit Menadżera – korzyści

Puplit Menadżera to dedykowana aplikacja, za pomocą której można sprawdzić najważniejsze informacje o firmie zgromadzenie w systemie Comarch OPT!MA.

Dostęp do informacji zarządczej poprzez Pulpit Menadżera pozwala elastycznie reagować na zmiany rynkowe, wpływa na zwiększenie przewagi konkurencyjnej.

Informacje w programie można wyświetlać także w języku angielskim i niemieckim.